Komentarze

Dwanaście lat więzienia za zabicie sześciu osób 23. października 2014 10:32:00
linkologia.pl spis.pl

    Zapadł wyrok w najgłośniejszej sprawie tego roku. Kierowca, który pod wpływem alkoholu i narkotyków zabił sześć osób otrzymał dwanaście lat więzienia z możliwością ubiegania się o warunkowe zwolnienie po odbyciu kary dziesięciu lat. Rysunek, który zamieszczałem – zrobiony z żartem – okazał się trafną przepowiednią. Co innego nurtuje mnie przy okazji tego wyroku. Portale huczały od informacji dotyczących tej tragedii, na wielu z nich był to temat typu „prime”, politycy zapowiadali zmiany w prawie, rozprawienie się z plagą pijanych kierowców… tak, była to najgłośniejsza tragedia. A teraz?

 

    Jedynie portal tvn24 zamieścił wzmiankę o wyroku, i to nie priorytetowo, a gdzieś w tle, głęboko ukrytą, mało tego pod tytułem całkowicie mylącym „Jesteśmy teraz małą rodziną”, aby nikt przypadkiem nie znalazł informacji o bardzo kontrowersyjnym wyroku. Pozostałe media internetowe milczą całkowicie – sprawdziłem Onet.pl, WP.pl, rp.pl – nigdzie nie ma widocznej informacji o wyroku. Co w tym ciekawego? Idą wybory, a media  są tak bardzo pod kloszem władz, że nikt nie chce się wychylać, aby nie została wypomniana deklaracja zapewnienia nam, obywatelom, bezpieczeństwa!

 

    Bo tu chodzi o bezpieczeństwo – sąd uznał, że ów zabójca działał nieumyślnie, i przez przypadek zabił sześć osób. Reasumując zdarzenia: nie wiedział, że pił i brał narkotyki i że pod ich wpływem może stracić kontrolę nad pojazdem. Świetnie, wobec tego dlaczego w ogóle został skazany, skoro nie chciał zabić? Przecież to był zwykły wypadek według sądu.

 

    I jak mamy podróżować po naszych drogach, wiedząc że niechcący każdy może zasiąść za kierownicę, a politycy kryją się jak mogą za przepisami, zamiast je zmienić? Współczuję rodzinie poszkodowanej w tej tragedii, bo sprawiedliwości z pewnością nie zaznali.

Brak komentarzy